1 dzień – 10.05.2013
1.Muzeum Powstania Warszawskiego.
Najpierw byliśmy w Muzeum Powstania Warszawskiego. Przewodnicy byli bardzo mili i dużo się dowiedzieliśmy od nich na temat Powstania Warszawskiego. Każdy mógł zabrać ze sobą kartki z kalendarza opisujące wydarzenia z kolejnych dni insurekcji.
2. Telewizja Polska.
Następnie odwiedziliśmy Telewizję Polską. Dowiedzieliśmy się szokujących sekretów TVP. Mieliśmy przewodniczkę, która odpowiadała na nasze pytania i widać było jak dobrze zna polską telewizję.
3. Belweder.
Zobaczyliśmy piękny biały Belweder, czyli dom prezydencki. Niestety, tylko z zewnątrz.
4. Łazienki.
Zachwycił nas krajobraz Łazienek. Jest tam wiele budowli w stylu klasycystycznym, które wywarły na nas ogromne wrażenie.
5. Sejm.
Chyba większości uczniów najbardziej się podobało w sejmie. Nasz przewodnik, poseł na sejm Henryk Siedlaczek, w sposób bardzo swobodny i wesoły oprowadził nas po nim. Mieliśmy szczęście, bo w sejmie nikogo nie było oprócz nas i ochrony, tak więc byliśmy wszędzie i zobaczyliśmy wszystko, co było możliwe.
Dzień 2 – 11.05.2013
1. Starówka.
Spacerowaliśmy w Warszawie po Starym Mieście.
2. Zamek Królewski.
Zwiedziliśmy cały Zamek Królewski. Podzieleni na grupy mieliśmy przewodników, którzy oprowadzili nas po każdym pomieszczeniu. Zobaczyliśmy wiele oryginalnych i ważnych dla historii obrazów. Widzieliśmy komnaty króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, który wybudował ten zamek.
3. Pałac w Wilanowie (dawniej Milanowie)
Odwiedziliśmy Pałac Jana III Sobieskiego. Nie mieliśmy przewodnika, więc chodząc wyznaczonymi ścieżkami mogliśmy swobodnie, w swoim tempie, zwiedzać pałac i oglądać ważne dla sztuki i historii obiekty.
4. Teatr.
O godz. 16:00 jechaliśmy do teatru ,,Och teatr” na spektakl pt. ,,Trzeba zabić starszą panią”. Reżyserem był Cezary Żak. Grało w nim wielu znanych polskich aktorów, dzięki którym spektakl był zabawny i dosyć ciekawy.
Dzień 3 – 12.05.2013
1. Centrum Nauki Kopernik.
Rano jechaliśmy do Centrum Nauki Kopernika, gdzie spędziliśmy 3 godziny. Znajdują się tam stanowiska przygotowane do przeprowadzania eksperymentów i doświadczeń naukowych świetnie się przy tym bawiąc.
2. Stadion Narodowy.
Mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska sławnemu stadionowi. Weszliśmy do środka i mogliśmy podziwiać jego wielkość.
3. Złote tarasy.
W Złotych tarasach buszowaliśmy po sklepach i zjedliśmy obiad.
Opiekunowie wycieczki: p. Weronika Chełminiak-Płusa, p. Monika Hejczyk, p. Ewa Czerwińska, p. Joachim Grabiec.
napisała: Małgorzata Rodak