15 czerwca w szkole odbyła się gala "Gimnazjusze 2010", na której została przedstawiona mała wystawa zawierająca dzieła podopiecznych p. Moniki Hejczyk.
Rozpoczęła się o godzinie 17.30. Prace były podzielone na 3 tematy: Układ Słoneczny (mapy mentalne i modele), oraz rebusy i synonimy o tematyce fizycznej.
Sam byłem uczestnikiem konkursu na najlepszy model Układu Słonecznego ale nic nie wygrałem. Mój przyjaciel Łukasz Lenczyk przeprowadził wywiad z dwoma zwycięzcami konkursów.

Wywiad z Izą Wajsman, która wygrała konkurs na najlepszy rebus o tematyce fizycznej:

Łukasz: - Ile czasu zajęło Tobie wykonanie twej pracy?
Iza: - Około 2 lub 3 godziny.
Łukasz: - Jak wpadłaś na pomysł wykonania takiego rebusu?
Iza: - Trochę pokombinowałam i jakoś samo przyszło. Wykonanie to już był pikuś.
Łukasz: - Dzięki.

Wywiad z Kasią Niziołek, która wygrała konkurs na najlepszy model Układu Słonecznego.

Łukasz: - Jak długo wykonywałaś swój model?
Kasia: - Około 3 godziny.
Łukasz: - Co było dla Ciebie natchnieniem?
Kasia: - Szczerze? Sama nie wiem. Oglądałam telewizję i jakoś tak mnie naszło.
Łukasz: - Czy wykonanie tego modelu sprawiło Ci jakieś trudności?
Kasia: - Nie, ze wszystkim dałam sobie radę.
Łukasz: - Dzięki.

Prace oglądali uczestnicy gali. Trzeba przyznać, że byli pod wrażeniem talentów uczniów z gimnazjum im. prof. Dominika Lasoka.
Wystawa składała się z 3 gazetek, na których powieszone były rebusy, synonimy i mapy mentalne, oraz 3 modeli Układów Słonecznych, które zajęły miejsca na podium.
Niektórzy oglądający próbowali rozwiązać fizyczne rebusy. Udało mi się przeprowadzić krótki wywiad z p. Małgorzatą Frączek na temat wystawy.

Maksym: - Czy podobają się Pani prace?
Małgorzata: - Prace są ciekawe, przyciągają uwagę, ogólnie bardzo ładne.
Maksym: - Czy wykonywanie takich prac, oglądanie oraz analizowanie, ma według Pani wpływ na rozwój młodzieży?
Małgorzata: - Na pewno wpływa to na rozwój młodzieży, gdyż nie tylko pomaga w rozumieniu danego problemu, ale też jest ciekawą alternatywą procesu uczenia i rozwijania talentów artystycznych.
Maksym: - Co pani sądzi o poziomie artystycznym tej wystawy?
Małgorzata: -Prace wykonano różnymi, ciekawymi technikami. Moim zdaniem wielu z wykonawców ma talent plastyczny oraz bogatą wyobraźnię.
Maksym: - Dziękuję.

przygotowali: Maksym Frączek i Łukasz Lenczyk.

Wystawa Układów SłonecznychWystawa Układów SłonecznychWystawa Układów SłonecznychWystawa Układów Słonecznych