• 6
  • 8
  • 4
  • 5
  • 18
  • 13

"Życie to teatr: - młodzi twórcy na szkolnej scenie"

 
 

W lutym 2007 r Pani Dyrektor w konsultacji z nauczycielami opracowała projekt o zacytowanym powyżej tytule na VII Ogólnopolski Konkurs "Janko Muzykant". Po zakwalifikowaniu się do realizacji projektu rozpisaliśmy konkurs na scenariusz wśród uczniów. W bieżącym roku zespół Format A4 przygotował więc sztukę napisaną przez uczennicę Aleksandrę Kuczaty opartą na motywach "Romeo o Julii". Dzięki uzyskanej dotacji zajęcia odbywały się w dużym tempie od września do listopada 2007 r.i zaowocowały wielkim spektaklem bardzo życzliwie przyjętym przez publiczność. W pierwszym etapie realizacji projektu (w pierwszych dniach czerwca 2007 r) odbyły się dwudniowe warsztaty teatralne w WDK w Olzie. Dotyczyły emisji głosu i wykorzystania masek w teatrze. Były świetnie przygotowane i poprowadzone przez animatorów z Raciborskiego Centrum Kultury a pomysł z maskami skwapliwie wykorzystaliśmy do przedstawienia. Jak zwykle w naszym kółku-więcej było chętnych niż ról do obsadzenia. Ale i na to znalazło się wyjście - powstały grupy taneczne, baletowe, gdzie każdy zainteresowany znalazł swoje miejsce. Nawet chłopcy - amatorzy Break Dancu, znaleźli pole do popisu. Nauczyciele pokierowali grupami, pomogli dobrać repertuar i cały układ a potem to właściwie uczniowie ćwiczyli, ćwiczyli i... Świetnym natchnieniem i zmotywowaniem do pracy był wyjazd na musical "Tootloose". Piątkowe zajęcia Formatu A4 rozpoczynały się od kanapek z dżemem i herbatki - przygotowywanych oczywiście przez uczniów pod czujnym okiem opiekunek. A potem próby - żmudne i mozolne, najpierw osobno pod koniec razem ze wszystkimi grupami. Stroje - część szyjemy, inne zestawiamy lub dokupujemy. W tygodniu przed przedstawieniem stawiamy scenę i robimy dekoracje - tu niezastąpiona jest nasza P. Alina, która znajduje każde rozwiązanie plastyczne. Próbujemy już całość. Pani Jola czasami się denerwuje - ale i tak uśmiecha się częściej i żartuje z nas wszystkich. Poszły zaproszenia, są plakaty rozwieszone prawie w całej gminie, bo mieszkamy w kilku wioskach i wreszcie WYSTĘP...jupitery, błysk fleszy i MY w ich blasku... SUPER!!!

Romeo i JuliaRomeo i JuliaRomeo i JuliaRomeo i JuliaRomeo i JuliaRomeo i JuliaRomeo i JuliaRomeo i JuliaRomeo i JuliaRomeo i JuliaRomeo i JuliaRomeo i JuliaRomeo i Julia
Romeo i JuliaRomeo i JuliaRomeo i Julia

Godło

Kontakt

Gimnazjum w Turzy Śl.

ul. Ligonia 2b
44-351 Turza Śl.
tel. 032 453 00 68
fax. 032 453 00 68

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dyrektor: mgr Aleksandra Kubala

Zastępca dyrektora /społeczny/: mgr Justyna Tlołka

Sekretariat: Katarzyna Pawlica

Sekretariat czynny: 7:00 - 15:00

Dla rodziców

Kalendarz

luty 2024
tydz.pwścpsn
051234
06567891011
0712131415161718
0819202122232425
0926272829

b_150_100_16777215_00_images_loga_bip_logo_ops.png

Librus

b_150_100_16777215_00_images_loga_Bez_nazwy.png

Ważne linki