• 13
  • 8
  • 4
  • 6
  • 5
  • 18

"Kubuś Puchatek ma swój garnuszek miodu, pan Joachim króliki, Dalmatyńczyki kropki, a "Format A4"swoich aktorów, tancerzy i piosenkarzy. Od wielu lat wystawia on przedstawienia przyprawiające nie jednego widza o dech w piersi. Dnia 22 stycznia 2011r. odbył się musical pt. "Bywa, że jest trudno". Mogliśmy w nim zobaczyć wiele nowych twarzy, ale nie zabrakło też "tubylców". Scenariusz napisała blond włosa (nie należy kierować się kolorem włosów, ponieważ jest on zgubny) i utalentowana uczennica klasy III - Ola. Cóż, nie ukrywajmy, ale bez p. Bożeny Swobody, Jolanty Szurman, Ireny Witek-Bugla, Aliny Zalewskiej i Danuty Niziołek przedstawienie to poległoby tak jak Napoleon w "Bitwie Narodów" pod Lipskiem. To właśnie dzięki ich stalowym nerwom, farbom do włosów i dopingu pojętnych uczniów wywarło ono na widzach pozytywne wrażenie: przyciągająca oczy scenografia, ciekawy podkład muzyczny; Wielogodzinne próby działały jak eliksir z nieodkrytymi skutkami ubocznymi. Nie raz pani Jolancie Szurman stawały włosy na głowie od grania Maksyma na gitarze, ale na szczęście naukowcy z Olzy odkryli nową, ulepszoną formę SHOCK WAVESA, który do czasu premiery zdołał sobie z tym poradzić. Przedstawienie to dysponuje ciekawą fabułą i dużą ilością wątków. Jego akcja rozgrywa się w dwóch światach: realnym i baśni. Po prawdziwej, według nas planecie stąpa osierocona, osiemnastoletnia dziewczyna - Wiktoria (Anita) i dwójka jej rodzeństwa (Dorota i Karolina), która trafia do domu dziecka. Bez wątpienia główna bohaterka potrzebuje wsparcia. Kiedy jej przyjaciele zarabiający na wakacje w restauracji chcą jej pomóc, ona ich odrzuca. Nie dopuszcza do siebie nikogo (chce być niezależna). Nawet szalejącego za nią Roberta (Maksym). W tym samym czasie w krainie baśni Chochlik (Przemek) dostaje od wróżki (Ola) specjalną misję. Przy pomocy złotego pyłu ma sprawić aby Wiktoria odkryła drzemiącą w niej miłość do Roberta. Sytuacja jednak gmatwa się, gdy Elfik z lekko zranionym ego sypie Roberta proszkiem, a on zamiast patrzeć na swą damę serca ni z tego, ni z owego spogląda na Bartka (Amadeusz). Pomimo tak zagmatwanych okoliczności musical ten kończy się happy endem. Rodzeństwo wraca do Wiktorii, przyjaciele wygrywają przeprowadzony w restauracji konkurs "Mam talent" i dzięki temu wyjeżdżają na upragnione wakacje na Mazury. Nie wątpię w to, że niektóre role odpowiadałyby aktorom także w życiu, np. miłość Roberta do Bartka. Teraz nie pozostaje mi nic więcej prócz pogratulowania (gdybym tego nie zrobiła mogłabym spotkać się z agresywna reakcją publiczności), ale bez urażenia pani dyrektor zrobię to o wiele krócej: Wybrać odpowiednią drogę w ciemności to szczęście. Grać z taką pasją tańczyć z taką gracją, śpiewać tak jak Niemen to nie szczęście, ale talent. 
Żaneta Bryja kl. Ic

Bywa, że jest trudnoBywa, że jest trudnoBywa, że jest trudnoBywa, że jest trudnoBywa, że jest trudnoBywa, że jest trudnoBywa, że jest trudnoBywa, że jest trudnoBywa, że jest trudnoBywa, że jest trudno

Godło

Kontakt

Gimnazjum w Turzy Śl.

ul. Ligonia 2b
44-351 Turza Śl.
tel. 032 453 00 68
fax. 032 453 00 68

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dyrektor: mgr Aleksandra Kubala

Zastępca dyrektora /społeczny/: mgr Justyna Tlołka

Sekretariat: Katarzyna Pawlica

Sekretariat czynny: 7:00 - 15:00

Dla rodziców

Kalendarz

marzec 2023
tydz.pwścpsn
0912345
106789101112
1113141516171819
1220212223242526
132728293031

b_150_100_16777215_00_images_loga_bip_logo_ops.png

Librus

b_150_100_16777215_00_images_loga_Bez_nazwy.png

Ważne linki