• 6
  • 18
  • 13
  • 4
  • 8
  • 5

      7 marca 2013r. w naszej szkole odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Każda klasa wytypowała 3-osobową drużynę, która zmagała się z przygotowanymi konkurencjami.  Zadaniem każdego z uczestników było napisanie testu wielokrotnego wyboru i jazda rowerem po torze przeszkód.

Cała drużyna natomiast miała za zadanie ułożenie hasła dotyczącego bezpiecznego poruszania się po drodze i udzielenie pierwszej pomocy. Organizatorami tegorocznej edycji byli: p. Justyna Tlołka, p. Barbara Wuwer, p. Małgorzata Pilorz i p. Bożena Swoboda.

Kiedy wszyscy uczestnicy weszli na salę wraz z kibicami zdziwili się, gdy na miejscu czekał już wcześniej przygotowany tor przeszkód. Nie należał on do łatwych. Nawet najstarsi z uczestników mieli problem, aby nie zaliczyć żadnej wpadki. Konkurencje się przeplatały, więc zaraz po rowerowych potyczkach mogliśmy zobaczyć scenki dotyczące pierwszej pomocy. Następnie uczniowie musieli wymyśleć hasła na temat bezpiecznego poruszania się w różnych okolicznościach po drodze. Walka pomiędzy klasami była zawzięta i nikt do końca nie był pewny, która klasa wygra i zdobędzie zaszczyt reprezentowania naszej szkoły w Turnieju Bezpieczeństwa na szczeblu Powiatu Wodzisławskiego.

Jury po krótkiej naradzie ogłosiło wyniki. Na podium tegorocznego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym stanęły:

I msc – klasa 3b /Szymon Sosna, Wojciech Mikułka, Mateusz Zdrzałek/

II msc – klasa 3a /Aleksander Franecki, Krzysztof Reguła, Rafał Zaisz/

II msc – klasa 2a /Marek Grabiec, Bartosz Jeromin, Mateusz Łopusiński/

Wszystkim zwycięzcą gratulujemy, a kolegą z klasy 3b życzymy powodzenia na szczeblu powiatowym. : )

                                                                                     uczennica Paulina Kwiatoń

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Godło

Kontakt

Gimnazjum w Turzy Śl.

ul. Ligonia 2b
44-351 Turza Śl.
tel. 032 453 00 68
fax. 032 453 00 68

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dyrektor: mgr Aleksandra Kubala

Zastępca dyrektora /społeczny/: mgr Justyna Tlołka

Sekretariat: Katarzyna Pawlica

Sekretariat czynny: 7:00 - 15:00

Dla rodziców

Kalendarz

kwiecień 2021
tydz.pwścpsn
131234
14567891011
1512131415161718
1619202122232425
172627282930

b_150_100_16777215_00_images_loga_bip_logo_ops.png

Librus

b_150_100_16777215_00_images_loga_Bez_nazwy.png

Ważne linki